Policjanci przeciwko trucicielom. Podsumowanie akcji „Smog”

Policyjny sygnalizator na dachu radiowozu
Fot. Fotobank.PL/UMS

30 września policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Smog”. Do działań włączyli się również sopoccy funkcjonariusze, którzy zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Jednak nadrzędnym celem było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

W trakcie kontroli sopoccy mundurowi zatrzymali cztery dowody rejestracyjne aut. Nieprawidłowości polegały m.in. na tym, że pojazd zagrażał porządkowi w ruchu lub nie posiadał ważnych badań technicznych. Dodatkowo kierująca jednym z tych samochodów spowodowała kolizję z innym samochodem. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym, a policjanci po tym jak ustalili, że samochód nie ma ważnych badań technicznych, zatrzymali dowód rejestracyjny.

Podczas prowadzonej akcji policjanci drogówki odnotowali również kilkanaście wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami. Dotyczyły one głównie przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowego zatrzymania pojazdu. W trakcie działań mundurowi przebadali też ok. 150 kierujących na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu i ustalili, że wszyscy byli trzeźwi.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...