Remonty i przebudowy dróg. W piątek zamknięta ul. Jana z Kolna

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 2 do 8 października 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Trwa przebudowa ul. Zacisze. W związku z pracami w godz. 6.00-14.00 wystąpić mogą czasowe wyłączenia jezdni na odcinku od posesji nr 18 do nr 30.

2. Kontynuowane będą prace przy przebudowie ścieżki rowerowej w ciągu al. Wojska Polskiego na  odcinku:

  • od ul. Kordeckiego do molo,    
  • od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott) do wejścia na plażę nr 31.

W związku z pracami wyznaczone zostały alternatywne trasy dla rowerzystów oraz dojścia do ciągu nadmorskiego.

3. Trwa przebudowa ścieżki rowerowej na odcinku od granicy z Gdynią do wiaduktu kolejowego w ciągu al. Niepodległości. W związku z tym nie ma przejścia pieszych po stronie morza oraz możliwe jest czasowe zajęcie prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

4. Nadal obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu na ul. Jana z Kolna na odcinku od skrzyżowania z al. Niepodległości do ul. Klenczona. Jest to spowodowane pracami remontowymi przy wiadukcie kolejowym w ciągu ul. Jana z Kolna. Ciągłość przejścia dla pieszych zostanie zachowana.

UWAGA:

w piątek, 4 października, planowane jest zamknięcie ul. Jana z Kolna dla ruchu kołowego od strony al. Niepodległości, na wysokości wiaduktu oraz na wysokości ul. Klenczona. Ciągłość przejścia dla pieszych zostanie zachowana.

Planowany objazd:

  • dojazd do terenów kolejowych odbywać się będzie od al. Niepodległości,
  • dojazd do ul. Klenczona i posesji nr 24 i 25 przy ul. Jana z Kolna odbywać się będzie od strony Dolnego Sopotu.

5. Od 4 października planowane są prace przy przebudowie chodnika na al. Niepodległości na odcinku od wysokości posesji nr 836 do ul. 23 Marca. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska.

6. 30 września rozpoczęto prace remontowe przy wjeździe na wysokości posesji nr 2 ul. Reja. W związku z prowadzonymi pracami dojazd dla mieszkańców tylko od ul. Armii Krajowej.

7. Planowane są prace przy naprawie nawierzchni jezdni na:

  • ul. Reja,
  • ul. Mickiewicza,
  • ul. Abrahama. 

Prace prowadzone będą przy jednostronnym zwężeniu jezdni.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...