Nagrody Prezydenta Sopotu wręczone

Gala Sopockiej Muzy. Trzy osoby na scenie, trwa wręczanie kwiatów i statuetki
Dominik Krzymiński w imieniu Aqua Sopot Sp. z o.o. odbiera tytuł "Mecenasa Kultury Sopotu 2019" Fot. Fotobank.PL/UMS

W niedzielę, 6 października, w Sali Columbus Hotelu Sheraton, wręczone zostały Nagrody Prezydenta Sopotu „Sopockie Muzy”. Na dorocznej gali przyznano również tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2019.


Nagrody Prezydenta Sopotu w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Sopocka Muza dla Młodych Twórców Aneta Kublik, niezwykle uzdolniona artystka, malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Sopocianka.
  • Sopocka Muza w dziedzinie kulturyAnna Królikiewicz, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, polska artystka współczesna tworząca instalacje, malarka, rysowniczka, pedagog. Sopocianka.
  • Sopocka Muza w dziedzinie nauki – prof. dr hab. n. med. Ryszard Tomasz Smoleński, wybitny specjalista w zakresie nauk medycznych, prowadzący badania związane z wyjaśnianiem mechanizmów chorób serca i poszukiwaniem nowych leków możliwych do zastosowania w kardiologii i kardiochirurgii. Sopocianin.
  • Tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu 2019”AQUA-Sopot sp. z o.o., za działania wspierające rozwój kultury w Sopocie, a w szczególności za sponsorowanie Festiwalu „Literacki Sopot”.

Tegoroczną galę wręczenia nagród uświetnił koncert zespołu Wonder Band Aleksandry Tomaszewskiej, składający się z wybitnych muzyków sceny trójmiejskiej oraz studentów i absolwentów Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Gdańsku.

Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki ustanowiona została w 1974 roku na wniosek środowisk twórczych. Od 1993 roku nosi ona nazwę „Sopocka Muza”. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie kultury i sztuki, a w szczególności za realizację wybitnego dzieła filmowego, fotograficznego, literackiego, choreograficznego, teatralnego, plastycznego etc. Ponadto nagradzane są szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i promocji miasta Sopotu a także wieloletnia wybitna działalność społeczno-kulturalna.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...