Na hipodromie rusza sezon halowy

Zawodniczka na koniu przeskakującym przeszkodę.
Fot. materiały Hipodromu Sopot

Zawody w skokach przez przeszkody JumpOFF Hipodrom to wydarzenie dobrze znane miłośnikom jeździectwa i kibicom tego sportu. Cykl tradycyjnie startuje w październiku, a kończy się w marcu. Przez całą jesień i zimę na Hali Pomarańczowej można oglądać zmagania jeźdźców, nie tylko z Pomorza.

Dla publiczności wstęp na zawody jest bezpłatny, a organizatorzy dbają o to, by nie zabrakło atrakcji dodatkowych. Będą zatem stoiska z jeździeckimi pamiątkami, food trucki, na miejscu jest też restauracja. Hipodrom zaprasza całe rodziny, warto zabrać najmłodszych, bo nic nie może się równać z emocjami, jakie towarzyszą oglądaniu zawodów konnych na żywo.

JumpOFF Hipodrom to cykl zawodów o randze regionalnej, bardzo atrakcyjny dla sportowców, którzy przez cały sezon mogą zbierać punkty za starty. Podczas marcowego finału za każdy zebrany punkt naliczana jest premia finansowa.

W ramach zawodów rozgrywanych jest wiele konkursów o różnej skali trudności. Konkursy zgrupowane są w rundy, dla których organizatorzy prowadzą klasyfikację generalną:

  • Runda Pony do 50cm (dla zawodników od 9 do 16 r.ż. na kucach do 149cm)
  • Runda Biała w klasie Mini LL – amatorzy (najwyżej z licencją „W”)
  • Runda Brązowa w klasie LL
  • Runda Srebrna w klasie L, L1
  • Runda Złota w klasie P, P1
  • Runda Platynowa w klasie N, N1
  • Runda Bursztynowa w klasie C, C1
  • Runda Diamentowa w klasie CC,CC1.

JumpOFF Hipodrom, I eliminacja w weekend 12-13 października. Hipodrom Sopot, ul. Polna (wejście od ul. Łokietka)

Szczegółowy harmonogram zawodów można znaleźć tutaj.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...