„Przystanek Praca”

Mężczyzna stoi mówiąc do mikrofonu, obok siedzi kobieta.
Fotobank.PL/UMS

Warsztaty Service Design/Projektowanie usług. Cykl „Przystanek Praca” to odpowiedź na rosnące potrzeby kształcenia młodzieży w kierunku podejmowania świadomych wyborów edukacyjno-zawodowych. Zapraszamy młodzież sopockich szkół do udziału w spotkaniach z przedstawicielami biznesu.

11.10 .2019  w godz. 9.00 - 13.00 (piątek)

Gdzie? Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie sala 8/parter

Temat : Projektowanie usług, czyli jak zacząć pracę w zawodzie, którego (prawie) nikt nie zna?

Warsztaty składać będą się z dwóch kluczowych elementów. Ich pierwsza część poświęcona będzie samemu projektowaniu usług.

Młodzież  będzie miała okazję dowiedzieć się czym jest proces projektowania usług. Dowiedzą się co leży u jego podstaw i dlaczego oraz częściej na wykorzystanie procesu decydują zarówno instytucje publiczne, niewielkie firmy, jak i korporacje. Wykonując interaktywne zadania poznają także wybrane techniki wykorzystywane w trakcie procesu projektowego.

Druga część spotkania to opowieść o zawodzie projektanta usług, o tym, jakie  kompetencje warto rozwijać, gdy chce się pracować  w tym zawodzie i co zrobić, aby rozpocząć pracę w wymarzonym zawodzie, którego (prawie) nikt nie zna.

Prowadząca: Agnieszka Mróz / Osobiście o projektowaniu usług

Projektantka usług, badaczka. Szuka rozwiązań, które pozwalają równocześnie osiągnąć cele organizacji i odpowiedzieć na realne potrzeby użytkowników.

Swoimi doświadczeniami związanymi z projektowaniem usług dzieli się na profilu Osobiście o projektowaniu usług (www.facebook.com/servicesandbox.agamroz)

Z wykorzystaniem podejścia service design projektowała rozwiązania dla korporacji, MŚP, instytucji publicznych, jak również organizacji pozarządowych. Realizowała projekty m.in. dla Play, Lufthansa System Poland, Metro Properties, Narodowego Archiwum Cyfrowego.  Doświadczona moderatorka procesów i warsztatów opartych o metodologię service design i design thinking.  Prelegentka na wielu konferencjach poświęconych tematyce service design m.in. World Usability Day, Europejskie Forum Gospodarcze, Polishopa.

Informacje i zapisy:

Anna Dukowska / Powiatowy Konsultant ds. Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. T. Kościuszki 22-24
e-mail: anna.dukowska@ckusopot.pl, tel. +48 58 550 33 65  / 0 694 597 187  

Grupa max. 30 osób

Rekrutacja ciągła, decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkaj się z praktykami! Zadaj pytanie i dowiedz się, kim zostać w przyszłości? Zapraszamy do rezerwowania miejsc!!!

Zagraj z nami w Staplespoly!

Zapraszamy na spotkanie w firmie Staples, podczas którego zabierzemy Cię w podróż do świata biznesu. Nie tylko będziesz miał okazję poznać pracowników firmy, dowiedzieć się na czym polega ich codzienna praca czy zagrać    w piłkarzyki w pokoju relaksu, ale także weźmiesz udział w grze planszowej, która przybliży zasady prowadzenia biznesu przez Staples oraz kulturę firmy.

W programie:

  • Gra planszowa Staplespoly
  • Prezentacja i zwiedzanie przestrzeni biurowej Staples
  • Obalanie stereotypów o pracy w korporacji – czyli jak wygląda prawdziwa praca w korporacji?
  • ABC Rekrutacji

Firma:  STAPLES Solutions   to lider branży produktów i rozwiązań biurowych. Jako jedna z największych firm oferujących produkty biurowe oraz portal e-Commerce, jest uznaną marką w 17 krajach w Europie.  W Gdańsku w 2015 roku utworzono Centrum Kompetencyjne zatrudniające ponad 300 pracowników w zespołach analitycznych, IT, księgowości czy planowania zakupów, którzy wspierają oddziały firmy w całej Europie. https://www.staplesadvantage.pl/o-nas/

„W firmie Staples mnóstwo się dzieje, a nasza duża różnorodność stanowisk oznacza, że Twoja kariera może zmieniać się i ewaluować na wiele sposobów. Żyjemy i oddychamy energią wciąż rozwijającej się, promującej pozytywne myślenie, dynamicznie działającej firmy”

Informacje i zapisy:

Anna Dukowska / Powiatowy Konsultant ds. Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, ul. T. Kościuszki 22-24
e-mail: anna.dukowska@ckusopot.pl, tel. +48 58 550 33 65  / 0 694 597 187  

 

Prosimy o zgłaszanie list imiennych ( grupa max. 20 osób)

Rekrutacja ciągła, decyduje kolejność zgłoszeń. Opiekunowie zakwaflifikowanych grup otrzymają szczegółowe informacje adresowe. Spotkaj się z praktykami! Zadaj pytanie i dowiedz się, kim zostać w przyszłości? Zapraszamy do rezerwowania miejsc!!!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...