Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy

Zdjęcie czarno-białe, na pierwszym planie zaciśnięta pięść, w tle skulona postać kobiety.
Fot. Pixabay

Punkt Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje grupę psychoedukacyjną dla kobiet doświadczających przemocy w bliskich relacjach. Kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, dowiedzą się jak radzić sobie w takich sytuacjach, dostaną wsparcie i zrozumienie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Zajęcia z psychologiem będą obejmowały cykl 25 spotkań raz w tygodniu, w piątki w godz. 17.00-19.30. Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 listopada, ale już teraz zachęcamy do kontaktu z psychologiem, by umówić się na konsultację wstępną. W listopadzie ruszą również warsztaty korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc.

Celem grupy psychoedukacyjnej jest udzielenie wsparcia psychologicznego i edukacja dotycząca przemocy. Uczestniczki zajęć będą miały szansę przezwyciężyć wstyd, jakiego doświadczają w roli ofiary, będą mogły wymieniać się swoimi doświadczeniami związanymi z radzeniem sobie w sytuacji przemocy oraz poprzez budowanie nowych relacji przerwać izolację towarzyszącą traumie, wynikającej z doznawania przemocy.

Osoby chętne do udziału prosimy do kontakt z psychologami PIK MOPS Sopot, tel. 58 550 14 14, w godz. 8.00-20.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...