Naturalnie dla mieszkańców

Mieszkanie Sopotu podpisuje deklaracje Sopot naturalnie ekoodpowiedzialny
Fot. Rafał Kucharek

Wszyscy chcemy dbać o Sopot – naturalnie! Rozpoczęliśmy więc ekologiczną kampanię adresowaną do mieszkańców miasta, przedsiębiorców i branży turystycznej. Chodzi o zmianę codziennych nawyków, dotyczących np. produkcji odpadów, w szczególności plastikowych, lepszej segregacji śmieci, przekonanie do picia zdrowej sopockiej kranówki czy ograniczenia marnowania żywności. To małe i proste do wprowadzenia kroki, które mogą przynieść wielkie zmiany.

Podczas ekopikniku na sopockim rynku bardzo wielu mieszkańców otrzymało już w prezencie zestawy startowe kampanii Sopot naturalnie, a także podpisało deklaracje, że będą się starać jak najwięcej proekologicznych działań wprowadzać w swoim domu, pracy, szkole i w przestrzeni miejskiej. Wydaliśmy także poradnik, który pokazuje, jak w prostych krokach przyczynić się do dbania o środowisko naturalne (poniżej do ściągnięcia w wersji eklektronicznej).

A jeśli ktoś chce wiedzieć i robić więcej – a mamy nadzieję, że takich sopocian będzie dużo – to zapraszamy do polubienia na Facebooku profilu Sopot naturalnie. Tam regularnie pojawiać się będą różne ciekawostki, ekoprzepisy i przydatne informacje, które pomogą stać się ekoodpowiedzialnym!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...