Joanna Cichocka-Gula dyrektorem sopockiego Art Inkubatora

Uśmiechnięta Joanna Cichocka-Gula stoi oparta o makietę Art Inkubatora
Fot. Fotobank.PL/UMS

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, na konferencji prasowej, która odbyła się 16 października w ogrodzie Muzeum Sopotu, przedstawił dyrektora sopockiego Art Inkubatora. Stanowisko od 4 listopada br. obejmie Joanna Cichocka-Gula, obecna wiceprezydent Sopotu. Nazwisko nowego wiceprezydenta poznamy na sesji Rady Miasta, 22 października.

- Zarządzanie instytucją kultury w Sopocie, taką jaką jest Art Inkubator, jest sumą moich dotychczasowych doświadczeń - mówiła Joanna Cichocka-Gula podczas konferencji prasowej.

Joanna Cichocka-Gula jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który ukończyła na wydziale Radia i Telewizji, w zakresie organizacji produkcji telewizyjno-filmowej. Współpracowała przy realizacji filmów fabularnych i dokumentalnych, w Studio Filmowym im. Karola Irzykowskiego, w charakterze asystenta producenta i reżysera. Od 1988 do 2009 roku była dziennikarką Telewizji Gdańsk. Jako reżyser tworzyła tam programy o tematyce kulturalnej m.in. przez 10 lat „Brulion Kulturalny", a także reportaże i filmy dokumentalne poświęcone kulturze.

Przygotowywała relacje m.in. z Festiwalu Filmowego w Gdyni, Festiwalu Operatorów Filmowych „Camerimage" etc. Była stypendystką Ministerstwa Kultury Francji, odbyła staż zawodowy w telewizji ARTE oraz kanałach telewizji francuskiej. Od końca lat 90-tych współpracowała z Miastem Sopot przygotowując m.in. Dni Sopotu w Sztokholmie, Berlinie i Paryżu z okazji 100-lecia miasta. Od roku 2010 sprawuje nadzór nad Wydziałem Kultury i Sportu, Oświaty oraz Referatem Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Sopocki Art Inkubator powstaje w zabytkowej willi Jünckego przy ul. Goyki 3, rewitalizowanej dzięki środkom unijnym, pozyskanym przez Sopot. Miejsce posłuży twórcom do pracy i spotkań, a także integracji środowiska artystycznego. Powstaną tam m.in. sale wystawiennicze, pracownie, studio nagrań.

Z przestrzeni Art Inkubatora będą mogli korzystać również mieszkańcy Sopotu. Będzie tam funkcjonowało niewielkie muzeum miejsca, punkt widokowy na zabytkowej wieżyczce oraz kameralna restauracja. Rewitalizowany jest również otaczający willę park i budynek dawnej wozowni, w którym powstaje nowoczesna biblioteka.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...