Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 16 do 22 października 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowane będą prace przy przebudowie ścieżki rowerowej w ciągu al. Wojska Polskiego na  odcinku:

  • od ul. Kordeckiego do molo,    
  • od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott) do wejścia na plażę nr 31.

W związku z pracami wyznaczone zostały alternatywne trasy dla rowerzystów oraz dojścia do ciągu nadmorskiego.

 

2. Trwa przebudowa ścieżki rowerowej na odcinku od granicy z Gdynią do wiaduktu kolejowego w ciągu al. Niepodległości. W związku z tym nie ma przejścia pieszych po stronie morza oraz możliwe jest czasowe zajęcie prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

3. Ul. Jana z Kolna nadal będzie zamknięta dla ruchu kołowego od strony Al. Niepodległości na wysokości wiaduktu oraz na wysokości ul. Klenczona. Ciągłość przejścia dla pieszych jest zachowana.

Zapewniony jest objazd:

  • od al. Niepodległości – do terenów kolejowych
  • od strony Dolnego Sopotu – do ul. Klenczona i posesji nr 24 i 25 przy ul. Jana z Kolna.

4. Trwa przebudowa chodnika w ciągu al. Niepodległości na odcinku od wysokości posesji nr 836 do ul. 23 Marca. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska.

5. Planowane są remonty nawierzchni jezdni na:

  • ul. Armii Krajowej na wysokości skrzyżowania z ul. Reja,
  • ul. Reja,
  • ul. Słowackiego na wysokości posesji 1-1 A. 

Prace prowadzone będą przy jednostronnym zwężeniu jezdni.

6. Od 14 października zamknięto ul. Władysława IV na wysokości posesji nr 8. Jest to spowodowane pracami przy budowie kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej. Na czas prowadzonych prac ul. Władysława IV na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Lipowej jest ulicą dwukierunkową. Obowiązuje tam obustronny zakaz zatrzymywania się. Przywrócenie stałej organizacji ruchu zaplanowane jest na piątek, 18 października.

7. 17 października (czwartek) po godzinie 18.00 planowany jest remont studni kanalizacji deszczowej w ciągu al. Niepodległości na wysokości posesji nr 812 w kierunku Gdańska. W związku z pracami zajęty zostanie lewy pas ruchu w kierunku Gdańska.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...