Zielone odpady w nowych workach

Worki na odpady zielone
Fot. materiały UMS

O utrzymanie czystości w mieście powinniśmy dbać wszyscy: zarówno służby odpowiedzialne za porządek, jak i mieszkańcy miasta. Tak ważne jest więc stosowanie się mieszkańców i innych podmiotów do ustalonych harmonogramów wystawiania odpadów, w tym zielonych.

Od października tego roku worki na odpady zielone będą kodowane adresem właściciela nieruchomości. Nowy system pozwoli Straży Miejskiej na identyfikację wystawiającego worki z odpadami zielonymi niezgodnie z harmonogramem. Wystawianie worków z odpadami poza terminami wskazanymi w harmonogramie, czyli powodujące zaśmiecanie publicznej przestrzeni, będzie traktowane jako wykroczenie.

Zakodowane worki będzie trzeba odbierać w Zakładzie Oczyszczania Miasta: w poniedziałki w godz. 9.00-17.00, od wtorku do piątku w godz. 7.00-15.00.

By nie oczekiwać w kolejce na odbiór, zapotrzebowanie na worki na odpady zielone będzie można zgłosić wcześniej e-mailem (obsluga@zom.sopot.pl), telefonicznie (nr 58 551 38 27) 

Worki na odpady zielone nie będą już dostarczane do nieruchomości, jak dotychczas. Wystawienie odpadów zielonych w innych workach, niż pobranych z ZOM, będzie również traktowane jako zaśmiecanie przestrzeni publicznej.

Więcej informacji na temat segregacji odpadów na stronie internetowej ZOM Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...