Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 23 do 29 października 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowana będzie przebudowa ścieżki rowerowej w ciągu al. Wojska Polskiego na  odcinku:

  • od ul. Kordeckiego do molo,    
  • od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott) do wejścia na plażę nr 31.

W związku z pracami wyznaczone zostały alternatywne trasy dla rowerzystów oraz dojścia do ciągu nadmorskiego.

Kontynuowana będzie przebudowa ścieżki rowerowej na odcinku od granicy z  Gdynią do wysokości ul. Haffnera. W konsekwencji nie będzie możliwe przejście po stronie morza. Może wystąpić czasowe zajęcie prawego pasa ruchu, w kierunku Gdyni.

Nadal zamknięty dla ruchu kołowego pozostaje wiadukt w Sopocie Wyścigach (ul. Jana z Kolna). Ciągłość przejścia dla pieszych jest zachowana.

Zapewniony jest objazd:

  • od al. Niepodległości – do terenów kolejowych,
  • od strony Dolnego Sopotu – do ul. Klenczona i posesji nr 24 i 25 przy ul. Jana z Kolna.

Trwa przebudowa chodnika w ciągu al. Niepodległości na odcinku od wysokości posesji nr 830 do ul. 23 Marca. W związku pracami mogą wystąpić czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska.

Remontowana będzie nawierzchnia jezdni na ul. Sikorskiego. Prace prowadzone będą przy jednostronnym zwężeniu jezdni.

W dniach 24-25 października na ul. Podjazd (pod wiaduktem kolejowym) planowany jest remont włazu kanalizacji sanitarnej. Na wysokości prowadzonych prac zostanie wprowadzona tymczasowa sygnalizacja świetlna, a ruch będzie odbywać się wahadłowo.

Od 21 października na ul. Andersa na odcinku od al. Niepodległości do ul. Armii Krajowej trwa remont włazów kanalizacji sanitarnej. W związku z pracami może wystąpić czasowe, jednostronne zwężenia jezdni.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...