Zagrają dla seniorów i Sopotkowa

Plakat przedstawiający dwa psy i kota w muszkach, na różowym tle.
Fot. materiały prasowe PFK sopot

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert dedykowany sopockiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt. Koncert na Cztery Łapy odbędzie się w sali koncertowej PFK w Operze Leśnej, 6 listopada o godz. 18.00. Tydzień później filharmonicy zagrają koncert dla seniorów.

W programie koncertu na rzecz sopockiego schroniska usłyszymy m.in. I część Koncertu fortepianowego e-moll Fryderyka Chopina, Salut d’amour Edwarda Elgara, Tańce rumuńskie Beli Bartóka czy Walca ze suity jazzowej Dmitrija Szostakowicza. Wystąpią znakomici artyści: pianista Michał Mossakowski i klarnecista Andrzej Wojciechowski, na co dzień związani z gdańską Akademią Muzyczną. Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzi Ariel Ludwiczak.

Gościem specjalnym będzie Agnieszka Kępka, międzynarodowy sędzia kynologiczny, behawiorystka a przede wszystkim wielka miłośniczka czworonogów, prowadząca na antenie Radia Gdańsk audycję „Psie porady”.

Bilety w cenie 10 zł do kupienia online na stronie internetowej z biletami, a także w Informacji Turystycznej Sopot i stacjonarnych punktach interticket.pl.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza także na wyjątkowy koncert z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Koncert odbędzie się  w czwartek, 14 listopada o godz. 18.00 Gościem specjalnym będzie Anna Seniuk – wybitna aktorka filmowa i teatralna, związana z Teatrem Narodowym w Warszawie, w której interpretacji zabrzmi poezja noblistki Wisławy Szymborskiej. Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Maestro Rajskiego wykona  jeden z najbardziej energetycznych i lubianych przez publiczność utworów Astora Piazzolli Pory roku w Buenos Aires.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...