Międzynarodowe patenty na dziecięcą kreatywność

Dzieci z wychowawczynią w przedszkolu robią masę solną z mąki i wody
Fot. ze strony przedszkola EU Kids

Międzynarodowa grupa nauczycieli i mentorów, biorących udział w projekcie edukacyjnym Erasmus o nazwie Chain experiment in Pre-school, gościła w Sopocie 23 października. Goście szczególnie zainteresowani byli aspektem kulturalnym i edukacją w Sopocie. Po rozmowach w Urzędzie Miasta Sopotu zwiedzili kurort, w tym Państwową Galerię Sztuki.  

W projekt zaangażowane jest przedszkole EU Kids z Sopotu, partnerami są również podobne instytucje z Włoch, Chorwacji i Słowenii.

Ma on na celu pobudzenie kreatywności dzieci, zainteresowanie ich eksperymentami i techniką. W ramach projektu dzieci z pomocą dorosłych (dziadków, rodziców, nauczycieli) budują różne konstrukcje służące do zabawy i uczące podstawowych praw fizyki i techniki. Uczestnikami są zarówno nauczyciele przedszkolni, jak też osoby w wieku 60+, które następnie zostaną wolontariuszami w przedszkolach w swoich krajach.

W trakcie trwania projektu przewidziane są warsztaty szkoleniowe dla dorosłych, odbywające się w Polsce i za granicą. Są one finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Więcej na stronie przedszkola EU Kids

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...