Hendel i Fedorowicz – Sopoteka zaprasza

Paulina Hendel
Paulina Hendel. Fot. materiały promocyjne Biblioteki Sopockiej

8 listopada, o godz. 17.00, w Sopotece będzie okazja do spotkania z Pauliną Hendel. Pisarka pochodzi z Miastka. Jest autorką postapokaliptycznej trylogii dla młodzieży „Zapomniana księga”. Kilka dni później do biblioteki zawita Jacek Fedorowicz, aktor, satyryk i autor książek.

Paulina Hendel od najwcześniejszych lat ma słabość do literatury fantastycznej. Pasjonuje się wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Owocem tej pasji jest jej nowy cykl „Żniwiarz”. Godzinami potrafi opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz metodach leczenia najróżniejszych dolegliwości. Miłośniczka dzikiej przyrody i zwierząt, a także entuzjastka podróży.

A 16 listopada spod budynku Sopoteki wyruszy Spacer ze Zbigniewem Herbertem, który poprowadzi Tomasz Kot. Zbiórka o godz. 15.00.

W Sopotece będzie również możliwość spotkania Jacka Fedorowicza, aktora, satyryka i autora książek. Spotkanie, które odbędzie się 19 listopada o godz. 17.00, dotyczyć będzie dwóch najnowszych: „W zasadzie tak” i premierowej „Chamo Sapiens”. Pierwszy tytuł ukazał się w 1975 r. i nigdy później nie był wznawiany. Książka zilustrowana przez autora (z wykształcenia jest artystą plastykiem) była chwalona w paryskiej „Kulturze” przez samego Stefana Kisielewskiego.

Jak żyć z władzą, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowo wybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć nie pijąc – to tylko niektóre zagadnienia z czasów PRL-u z pasją omówione przez Fedorowicza. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...