Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 30 października do 5 listopada 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowana będzie przebudowa ścieżki rowerowej w ciągu al. Wojska Polskiego na  odcinku:

  • od ul. Kordeckiego do molo,    
  • od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott) do wejścia na plażę nr 31.

W związku z pracami wyznaczone zostały alternatywne trasy dla rowerzystów oraz dojścia do ciągu nadmorskiego.

Nadal zamknięta dla ruchu kołowego pozostaje ul. Jana z Kolna od strony al. Niepodległości na wysokości wiaduktu oraz na wysokości ul. Klenczona. Ciągłość przejścia dla pieszych jest zachowana.

Zapewniony jest objazd:

  • od al. Niepodległości – do terenów kolejowych,
  • od strony Dolnego Sopotu – do ul. Klenczona i posesji nr 24 i 25 przy ul. Jana z Kolna.

Trwa przebudowa chodnika w ciągu al. Niepodległości na odcinku od wysokości posesji nr 830 do ul. 23 Marca. W związku pracami mogą wystąpić czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska.

29 października na al. Niepodległości na odcinku od zjazdu do siedziby Zarządu Dróg i Zieleni do ul. Haffnera rozpoczął się remont nawierzchni chodnika. W związku z pracami możliwe są czasowe wyłączenia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska oraz brak przejścia dla pieszych i rowerzystów.

W związku z dniem Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Malczewskiego oraz ulicach przyległych.

Od czwartku, 31 października (ok. godz. 9.00) do 3 listopada (godz. 20.00) obowiązywać będzie jeden kierunek  ruchu na odcinku ul. Malczewskiego pomiędzy al. Niepodległości a ul. Kolberga.

Na ulicach przyległych wprowadzona zostanie następująca organizacja ruchu:

  • Księżycowa – jeden kierunek od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca,
  • Okrężna – jeden kierunek w stronę ul. 23 Marca,
  • Słoneczna – jeden kierunek w stronę ul. Okrężnej.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...