Patriotycznie, kolorowo, rodzinnie, aktywnie – Sopot świętuje niepodległość

Zabytkowe wozy strażackie jadą ul. Bohaterów Monte Cassino podczas Święta Niepodległości 11 listopada
Fot. Fotobank.PL/UMS

Paradą zabytkowych pojazdów: strażackich i osobowych, przejazdem rowerowym, zatańczonym na monciaku „Polonezem Niepodległości” i gorącą grochówką, świętować będziemy w Sopocie 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W najbliższy poniedziałek, 11 listopada warto zarezerwować sobie czas na patriotyczne, aktywne i rodzinne świętowanie niepodległości.

Rowerzyści wyposażeni w biało-czerwone elementy garderoby przyłączą się do widowiskowego przejazdu zabytkowych aut organizowanego przez państwową i ochotniczą, sopocką Straż Pożarną. Zbiórka uczestników rowerowej parady niepodległości o godz. 10.50, tuż za budynkiem straży pożarnej.

Kolorowa, patriotyczna kolumna ruszy ulicami miasta o godz. 11.00 i zmierzać będzie na pl. Zdrojowym przy molo. Po jej przyjeździe odbędzie się festyn rodzinny, podczas którego na wszystkich czekać będzie prezentacja zabytkowych wozów strażackich, pokaz pierwszej pomocy oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Dla zziębniętych i głodnych – pyszna grochówka. Atrakcje przewidziane są do godz. 13.30.

O godz. 11.15 przy kościele św. Jerzego zapraszamy wszystkich, którzy razem z harcerzami z ZHR będą chcieli zatańczyć „Poloneza Niepodległości”. Taneczny korowód dotrze do pl. Przyjaciół Sopotu.

Nagrody dla najlepszych rowerzystów, drużyn i najbardziej „rowerowych firm” w ramach kampanii „Wkręć się w Sopot 2019” zostaną wręczone o godz. 11.40 w muszli koncertowej przy molo. Każda firma, która aktywnie brała udział w kampanii, dostanie certyfikat firmy naturalnie mobilnej, a 5 najlepszych firm ekologiczne drewniane statuetki.

W samo południe w programie przewidziano wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

O godz. 17.00 Koncert w kościele pw. św. Jerzego „Sopockie Requiem - tym, którzy odeszli". Usłyszymy „Requiem" Maurice'a Durufle. Wystąpią: Donata Zuliani, mezzosopran, Robert Kaczorowski, baryton, Adam Sadowski, organy a także Capella Gedanensis oraz Sopocki Chór Kameralny „Continuo". Dyrygować będzie Arkadiusz Wanat.

O godz. 18.00 Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego. Po niej uczestnicy przemaszerują pod pomnik Martyrologii Mieszkańców Sopotu (na skwerze ks. Władysława Szymańskiego przy ratuszu miejskim), gdzie złożą wiązanki kwiatów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...