Sopocki budżet 2020

Ludzie siedzący na krzesłach, zdjęcie zrobione z tyłu. Daleko z przodu prezentacja wyświetlona na ekranie, obok stoją dwie osoby.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Miasto zakończyło prace nad wstępną propozycją projektu budżetu Sopotu na 2020 rok. Prezydent Miasta przeprowadził cykl spotkań z mieszkańcami na temat tego projektu. Na najbliższej sesji Rady Miasta,19 grudnia, odbędzie się głosowanie nad przyjęciem uchwały budżetowej.

Przez wiele lat Sopot cieszył się dobrą kondycją finansową. Pozwoliło to na realizację dużych inwestycji, nierzadko przy udziale środków zewnętrznych, ale także rozbudowę usług pomocy społecznej, oświaty czy wsparcie ośrodków zdrowia. Jednak przyszłoroczny budżet miasta będzie skromniejszy. Konieczne były ograniczenia wydatków w stosunku do wcześniejszych planów i ograniczenie inwestycji.

Niestety, w ostatnim roku przedwyborczym rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął wiele decyzji politycznych, złożył obietnice, których koszty chce przerzucić na wspólnoty lokalne. Zmiany podatkowe, wzrost pensji minimalnej, wzrost cen energii, niezrekompensowane podwyżki płac dla nauczycieli wpływają na realne obniżenie dochodów miasta. A to dopiero początek zapowiadanego ograniczenia swobody finansowej miast i gmin, których część już stanęła na granicy bankructwa – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

 

Cały projekt budżetu dostepny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Sopotu

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...