Family Cup 2019

Pływacy w czasie zawodów wskakują do basenu
Fot. materiały sopockiego MOSiR-u

Sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Mistrzostwa Polski Family Cup 2019 w pływaniu. Mistrzostwa będą rozegrane w niedzielę, 24 listopada, na krytej pływalni przy ul. Haffnera 57.

Uczestnicy zawodów pływackich wystartują w swoich kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzn i kobiety. Popłyną stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i kraulem. Przewidziano również sztafety rodzinne. Wpisowe: dorośli 10 zł, dzieci (rocznik 2003 i młodsze) 5 zł, zgłaszający się z kartą sopocką – 5 zł. Regulamin i zapisy on-line na stronie Family Cup. Zapisy również w dniu zawodów, w godzinach 9.00-10.30 na pływalni MOSiR w Sopocie. Start zawodów o godzinie 11.00.

Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych (11 kategorii kobiet i mężczyzn) odbywać się będą na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków (rocznik 2013 i młodsi). Najmłodsi będą mieli do przepłynięcia 12,5 m.

Sztafeta rodzinna rozgrywana będzie na dystansie 4 x 25 m (gdzie jeden z trzech zawodników płynie dystans dwukrotnie). Zawodnicy mogą rozpoczynać start od skoku do wody  ze słupka, z brzegu lub ze startu z wody przy ścianie basenu. 

Dodatkowo rozegrana zostanie konkurencja na dystansie 100 m stylem zmiennym Open kobiet i mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe. Zawodnicy popłyną czterema stylami po 25 m w kolejności: styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny, kraul.

O wynikach w tej klasyfikacji rodzinnej decydować będą czasy uzyskane przez sztafety rodzinne płynące w następujących składach:

- matka, ojciec, dziecko;
- dziadek lub babcia, syn lub córka, wnuk lub wnuczka;
- rodzic lub dziadek, dziecko lub wnuk, dziecko lub wnuk.

Regulamin zamieszczony jest na stronie sopockiego MOSiR-u

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...