Jesienne skoki na Hipodromie

Koń z jeźdźcem przeskakuje przeszkodę na hali na hipodromie. W tle trybuny i widzowie.
Fot. Aleksandra Ziętak

Zawody w skokach przez przeszkody JumpOFF Hipodrom to cykl imprez, które trwają każdego roku od października do marca. Rozgrywane są na największej w Polsce krytej ujeżdżalni na sopockim Hipodromie. Przed nami kolejna odsłona tej imprezy, która odbędzie się w weekend 23-24 listopada. Dla widzów wstęp jest bezpłatny.

Cykl zawodów JumpOFF to wydarzenie bardzo popularne wśród jeźdźców, głównie dzięki temu, że przez cały sezon, podczas kolejnych eliminacji, zbierają oni punkty za starty, a na koniec, w finale, za zdobyte punkty odbierają bardzo atrakcyjne nagrody finansowe. Pula nagród w finale wynosi aż 40 tysięcy złotych.

Poszczególne konkursy różnią się od siebie stopniem trudności i wysokością przeszkód, która wynosi od 50 aż do 145 cm. Zawodnicy pokonują je według ustalonej kolejności (przeszkody są numerowane), a pomyłka lub pominięcie którejś powoduje eliminację, podobnie jak sytuacja, w której koń odmawia skoku. Punkty liczone są za czas przejazdu, a odejmowane za zrzutki i przekroczenie normy czasu.

Większość zawodników  cyklu JumpoFF to stali bywalcy Hipodromu. Przyjeżdżają na zawody z kilkoma końmi, na których startują w  różnych konkursach, w zależności od wieku, umiejętności i stopnia przygotowania konia. Na parkurze, między zawodnikami, panuje duch dobrej, sportowej rywalizacji. Takie zawody to doskonała szkoła charakterów. Tutaj liczy się opanowanie i umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji, które nie zagrożą ani jeźdźcowi, ani jego wierzchowcowi, ale też zwiększą szansę na zwycięstwo.

Dla publiczności organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje: stoiska handlowe (między innymi z biżuterią inspirowaną jeździectwem) oraz food trucki, które spotkać będzie można na podwórzu koło stajni, a na obiady i zimową herbatę zaprasza restauracja jeździecka znajdująca się na terenie hali. 

Więcej o zawodach można znaleźć na stronie sopockiego Hipodromu oraz na profilu Hipodromu na facebooku: facebook.com/SopotHipodrom.

Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa, sobota i niedziela 23-24 listopada, godz. 8.00 – 19.00. Wejście bramą od ul. Łokietka lub bramką dla pieszych od strony Żabianki. Wstęp wolny.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...