„Przystanek Praca". Warsztaty z wydawnictwem

Sala na której odbywają się warsztaty
Na zdjęciu uczestnicy ubiegłorocznego "Przystanku Praca". Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie zaprasza na międzyszkolne warsztaty pt.: „Jak zostać wydawcą książek - od autora do czytelnika". Warsztaty z wydawnictwem TAKO odbędą się w piątek, 22 listopada, w godzinach 9.00-13.00.

Warsztaty składać będą się z dwóch kluczowych elementów. Po pierwsze uczestnicy dowiedzą sie jak założyć własne wydawnictwo a także jakie kompetencje warto rozwijać, gdy chce się pracować w  branży księgarskiej i realizować własne pomysły. Druga część poświęcona będzie samemu procesowi wydawniczemu, od pomysłu do realizacji, a biorący udział dowiedzą się jak powstaje książka i jak wyglądają kolejne etapy procesu wydawniczego, od autora do czytelnika, jak zbudować zespół redakcyjny, jak podzielić obowiązki i jakie kompetencje przydają się w tej pracy. Zapraszamy uczniów i uczennice dwóch ostatnich klas szkół średnich. Wielkość grupy max. 20 osób.

Warsztat poprowadzi Tomasz Klejna, właściciel i pomysłodawca Wydawnictwo TAKO.

Tomasz Klejna jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu i Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2000 roku w branży wydawniczej i poligraficznej, od 2005 roku prowadzi własne wydawnictwo Tako, specjalizujące się w publikowaniu pozycji z zakresu literatury dziecięcej, filozofii i historii sztuki. Poza działalnością wydawniczą zajmuje się szerzeniem wiedzy kulturalnej oraz promowaniem czytelnictwa, organizuje warsztaty i spotkania z artystami, uczestniczy w targach i konferencjach. Współpracuje stale z Polskim Instytutem Studiów nad Sztuką Świata, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Instytutem Cervantesa w Warszawie.

Wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wiecej informacji na stronie Przystanek Praca

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...