Bliżej historii z Muzeum Sopotu

Fragment okładki książki „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”
Fragment okładki książki „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”. Fot. materiały Muzeum Sopotu

W Muzeum Sopotu trwa cykl spotkań z autorami książek historycznych zatytułowany „Bliżej historii". Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 listopada o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Bohaterem spotkania będzie Paweł Piotr Reszka, który opowie o swojej książce „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”.

Paweł Piotr Reszka, dziennikarz „Gazety wyborczej”, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, w swojej nowej książce zbiera głosy układające się w przerażającą opowieść o zobojętnieniu, które pozwala traktować masowe mogiły jak złotonośne pola. Książka pokazuje historię poszukiwań „żydowskiego złota” prowadzonych na terenach byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar, przez mieszkańców pobliskich wsi i przyjezdnych.

Kolejne spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu w Muzeum Sopotu. Spotkania prowadzić będzie Dagny Kurdwanowska, dziennikarka, autorka, działaczka na rzecz praw kobiet, a także opiekunka rodzinna. Związana była m.in. z „Twoim Stylem", „Dziennikiem Polska/The Times" oraz „Przekrojem". Przez ostatnie cztery lata pracowała w Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką wspierając kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym. Autorka książek – ostatnio wspólnie z Leszkiem Mellibrudą „A może nie ma się czego bać. Jak zamienić lęk w ciekawość”. Uwielbia słuchać i zadawać pytania. Książki to jej pasja, praca i sposób na życie. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...