Pora umarłych poetów – premiera w Teatrze na Plaży

Troje aktorów siedzi na plaży na leżakach, przy nich stoi mężczyzna z mikrofonem na wysięgniku
Fot. Fotobank.PL/UMS

Teatr na Plaży zaprasza 30 listopada na prapremierę spektaklu muzycznego „Pora umarłych poetów”. Autorska produkcja to spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, łączącej formułę koncertu, spektaklu i widowiska multimedialnego.

Jego treścią jest spotkanie w zaświatach trójki najwybitniejszych poetów polskiej piosenki, którzy komentując współczesną rzeczywistość, przywołają wspomnienia swojego życia, jednocześnie słuchając i oglądając młodych artystów wykonujących na scenie sopockiego teatru ich najsławniejsze utwory.

Spektakl odbędzie w dwóch przestrzeniach: filmowej oraz realnej. W części filmowej – w zaświatach, w postacie Osieckiej, Przybory i Młynarskiego wcielą się: aktorka Teatru Dramatycznego Agata Wątróbska, aktor filmowy Janusz Chabior oraz wokalista Piotr Zubek. Natomiast w części realnej – na scenie teatru, Ksenia Tchórzko, Adam Hadi i Dominik Rybiałek w towarzystwie zespołu muzycznego zinterpretują piosenki mistrzów.

Całość, na zaproszenie Teatru na Plaży wyreżyserowała Joanna Satanowska, która jest również autorką scenariusza. Zdjęcia do części filmowej realizowane były w różnych miejscach Sopotu: na plaży, dworcu, na molo, w Państwowej Galerii Sztuki, w klubie Atelier, w Teatrze na Plaży oraz w Warszawie w studiu filmowym i w przestrzeni miejskiej.

Premiera:

30 listopada 2019 r., godz. 19.00

Kolejne spektakle:

  • 1 grudnia 2019 r., godz. 18.00
  • 4 stycznia 2020 r., godz. 19.00
  • 5 stycznia 2010 r., godz. 18.00

Bilety:

  • normalny 45 zł
  • ulgowy 35 zł (młodzież, studenci oraz seniorzy)

 

W sprzedaży dostępne są bilety na premierę i kolejne spektakle. Więcej szczegółów na stronie Teatru na Plaży

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...