Pomóżmy rodakom na Białorusi  

Przystrojona kolorowymi bombkami choinka, pod nią leżą zapakowane w różnokolorowe papiery prezenty
Fot. Pixabay

Tradycyjnie już, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Urząd Miasta Sopotu wspólnie z sopockim oddziałem stowarzyszenia Wspólnota Polska organizuje zbiórkę darów, które zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Białorusi.

Dzięki pomocy miejscowego Związku Polaków na Białorusi zamierzamy przekazać potrzebującym artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia oraz słodycze.

Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w naszą akcję, prosimy o składanie darów do 17 grudnia w pok. 15 na parterze Urzędu Miasta Sopotu (punkt ksero), w godzinach pracy urzędu:

  • poniedziałek 10.00-18.00
  • wtorek-czwartek 8.00-16.00
  • piątek 7.30-15.30

Natomiast w sobotę i niedzielę, 14 i 15 grudnia, w godz. 11.00-16.00, dary można przynieść do dyżurki Straży Miejskiej w budynku UMS.

Dary trafią do polskich rodzin mieszkających na terenie Białorusi, w miejscowościach w okolicach Grodna.

Sopot od wielu lat wspiera organizacje polonijne na Białorusi. Co roku organizujemy w Sopocie wizyty studyjne Polonii, pokrywamy koszty ich pobytu łącznie z transportem. Ponadto od wielu lat przyjmujemy w Sopocie liczne grupy dzieci z polskich rodzin z Białorusi, w ramach akcji Lato z Polską.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...