Skorzystaj z bezpłatnego badania słuchu

Fragment głowy dziewczyny z blond włosami, w okularach, ze stokrotką za uchem
Fot. Pixabay

Osoby, które obserwują u siebie jakieś problemy ze słuchem, mogą 12 i 13 grudnia wykonać bezpłatne badanie. Specjalny samochód (Słuchobus) z gabinetem do badań zaparkuje na parkingu przed Urzędem Miasta (ul. Kościuszki 25/27).

Bezpłatne badanie jest adresowane głównie do osób po 30. roku życia, które mają problem z prawidłowym słyszeniem.

Badania będą wykonywane w czwartek i piatek, 12 i 13 grudnia, w godz. 10.00-14.00. Nie są prowadzone wcześniejsze zapisy, można przyjść bezpośrednio na miejsce. Aby skorzystać z badania nie trzeba mieć żadnego dokumentu.

Badanie słuchu – audiometria tonalna – jest bezbolesne i nieinwazyjne, trwa ok. 10-15 minut. Pacjent zakłada słuchawki i kolejno do każdego z uszu (nie do obu jednocześnie) są wysyłane dźwięki o różnym natężeniu. Zadaniem pacjenta jest naciskanie przycisku w momencie, gdy usłyszy dźwięk. Badanie pozwala na wstępne określenie charakteru i głębokości niedosłuchu. Wynik badania audiometrii tonalnej jest podstawą do ewentualnej dalszej diagnostyki w gabinecie Słuchmed.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...