By nikt w święta nie był sam

Starsza pani siedzi przy wigilijnym stole
Fot. materiały promocyjne

Spędzanie świąt w samotności dotyczy bardzo wielu osób w podeszłym wieku – skazani są na nią niemal wszyscy mieszkańcy domów seniora. Problem jest również w szpitalach, gdzie w wigilię pojawia się więcej osób starszych. W akcji „Odstawieni na święta” chodzi o to, by nikt nie był w święta sam.

Po raz drugi Caritas Archidiecezji Gdańskiej realizuje kampanię społeczną pt. „Odstawieni na Święta”, partnerem akcji jest m.in. Dom Pomocy Społecznej w Sopocie. Dzięki zeszłorocznej edycji w Domach Seniora w Sopocie i w Gdańsku 16 seniorów spędziło święta w domach rodzinnych.

W kampanii „Odstawieni na święta” chodzi o pokazanie problemu osób w podeszłym wieku, które spędzają święta w samotności. Wiele osób starszych nie ma już rodzin, ale są i tacy, którzy nie są przez bliskich zapraszani albo spędzają święta w szpitalach. I właśnie taką osobę można zaprosić na wigilię i wspólnie świętować w ten wyjątkowy wieczór.

Mogą się zgłaszać rodziny, które chcą przyjąć samotną osobę oraz seniorzy, którzy takiego wsparcia potrzebują. Lista placówek, w których można zgłosić chęć przyjęcia seniora znajduje się na stronie Caritas Archidiecezji Gdańskiej. A samotni starsi pragnący spędzić wigilijny wieczór w rodzinnej atmosferze mogą zadzwonić pod nr 515 423 919.

Będzie również możliwość spotkania się rodziny z seniorem na herbatce zapoznawczej, 15 grudnia w DPS Caritas przy ul. Fromborskiej 24 w Gdańsku, w momencie kiedy „połączymy” rodzinę z seniorem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...