Grudzień z Polską Filharmonią Kameralną Sopot

Dwie ozdobne złote gwiazdki leżą na skrzypcach
Fot. Pixabay

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza w grudniu na dwa muzyczne spotkania w Sali Koncertowej PFK Sopot.

W niedzielę, 15 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na Koncert „Śpiewnik domowy” z okazji 200. urodzin Stanisława Moniuszki.  „Śpiewnik domowy” to zbiór 12 zeszytów zawierających pieśni – w założeniu kompozytora przeznaczone do powszedniego domowego śpiewania dla każdego, które miały odpowiadać różnym nastrojom. „Wiersze starałem się wybierać z najlepszych naszych poetów” – mówił Moniuszko zapowiadając wydanie „Śpiewników domowych”.

To właśnie ze „Śpiewników domowych” znamy tak popularne i lubiane pieśni jak „Prząśniczka”, „Znasz-li ten kraj", „Do Niemna", „Rozmowa", „Trzech budrysów", „Czaty”,  „Dziad i baba".

Pieśni usłyszymy w interpretacji Tatjany Hempel-Gierlach i Roberta Gierlacha – dwójki wybitnych solistów związanych z Polską Operą Królewską. Część pieśni zabrzmi  w wersji oryginalnej – na głos z towarzyszeniem fortepianu (pianistka Dagmara Dudzińska), a część w opracowaniu na głos i orkiestrę smyczkową w aranżacjach Kamila Cieślika i Macieja Małeckiego. Koncert poprowadzi Maestro Wojciech Rajski. Gospodarzem wieczoru będzie red. Tadeusz Deszkiewicz, znawca i popularyzator muzyki klasycznej, prezes Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki (2012-15). Od 2016 jest Prezesem Polskiego Radia RR „Radio dla Ciebie”.

Koncert  dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 

W sobotę, 21 grudnia o godz. 18.00  zapraszamy na tradycyjny Koncert świąteczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, który wprowadzi naszych słuchaczy we wspaniały nastrój świąt Bożego Narodzenia. Solistką będzie skrzypaczka Kamila Wąsik-Janiak, laureatka wielu nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Podczas Koncertu zaprezentowane zostaną utwory J.S. Bacha, A. Vivaldiego, A. Corelliego, E. Griega. Obowiązkowym punktem programu będzie też wspólne śpiewanie kolęd z publicznością. PFK Sopot poprowadzi Maestro Rafał Janiak.

Bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) do nabycia on-line na stronie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Sopot i w punktach stacjonarnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...