Sopocka kitesurferka druga w Pucharze Hiszpanii

Kitesurferzy w czasie zawodów. Na niebie kolorowe
Fot. materiały SKŻ Kite Race Team

Udane starty sopockich kitesurferów w Pucharze Hiszpanii. Do Sopotu wracają ze srebrnym medalem.

Na zakończonych w niedzielę, 15 grudnia, zawodach Formula Kite Spain Series (Puchar Hiszpanii) świetnie spisała się Julia Damasiewicz. Reprezentantka Sopockiego Klubu Żeglarskiego (sekcja Kite Race Team) zajęła drugie miejsce wśród kobiet. Panom nie poszło już tak dobrze i żaden z nich nie stanął na podium. Najwyższą pozycję z polskiej ekipy zajął Maks Żakowski, kończąc zawody na 5 miejscu.

Organizatorzy nie przewidzieli kategorii junior (U16, U19), dlatego sopocka młodzież ścigała się i była klasyfikowana z seniorami. Tym bardziej cieszy świetny wynik Kuby „Speedy" Jurkowskiego, który uplasował się tuż za światową czołówką, zajmując 7 miejsce.

Grudniowy wyjazd do Tarify był doskonałym treningiem w zróżnicowanych wiatrowo warunkach i pozwolił ekipie zachować ciągłość szkolenia, a same zawody stały się świetną okazją, żeby sprawdzić stan przygotowania pozostałych teamów narodowych.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...