Prezydenci Gdyni i Sopotu w sprawie zintegrowanego biletu

Dwa znaki drogowe określające przystanek autobusowy na tle zielonych drzew.
Fotobank.PL/UMS

Od wielu lat trwają prace nad integracją komunikacji miejskiej w obszarze naszej metropolii. Spójny system komunikacji publicznej to fundament na którym rozwijać się może nowoczesna metropolia, co leży w interesie zarówno miast rdzenia metropolii, jak i pozostałych miejscowości ja tworzących, na zasadzie korzyści dla wszystkich.

 

Z tego względu od sierpnia intensywnie pracowaliśmy na ujednoliceniem taryf jako krokiem na drodze do wprowadzenia jednolitego biletu. Podstawową zasadą jaką przyjęliśmy w gronie prezydentów Trójmiasta oraz Marszałka Województwa Pomorskiego było działanie wspólne i jednoczesne. 

Z przykrością przyjmujemy do wiadomości, że Urząd Marszałkowski WP oraz Miasto Gdańsk podejmują działania, by pilotażowo wprowadzić zintegrowany bilet obejmujący komunikację miejską i kolejową jedynie w granicach miasta Gdańska. Żywimy głębokie przekonanie, że taki pilotaż byłby skuteczniejszy, gdyby objął co najmniej całe Trójmiasto, a docelowo system obejmować musi cały obszar metropolitalny. Zwróciliśmy się pisemnie do Urzędu Marszałkowskiego o przedstawienie kosztów takiego rozwiązania dla naszych miast. Z naszej wiedzy wynika bowiem, że koszty nie są jeszcze precyzyjnie policzone nawet dla Gdańska, a całkowicie nieznane dla Gdyni i Sopotu. 

W załączeniu pismo prezydentów Gdyni i Sopotu do Marszałka Województwa Pomorskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...