Spotkania w Sopotece

Fragment okładki książki Nadii Marzycielki.

Biblioteka Sopocka i Fundacja Trzeba Marzyć zapraszają 10 stycznia na spotkanie autorskie z Marzycielką Nadią. A 17 stycznia w Sopotece gościć będzie dr Tomasz Mazur. Wstęp jest wolny.

Marzycielka Nadia napisała tomik wierszy, jej marzeniem było wydanie go. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18.00, będzie okazją do rozmowy z Nadią, poznania jej motywacji i historii wierszy. Będzie również można nabyć tomik, wspierając spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

Natomiast autorskie z Tomaszem Mazurem, autorem książki „Zakazana historia filozofów”, rozpocznie się o godz. 17.30. Dr Tomasz Mazur jest filozofem, pisarzem, współczesnym praktykującym stoikiem. W roku 2007 założył Centrum Praktyki Stoickiej, a od roku 2017 jest współtwórcą projektu Stoic Way.

Napisał także m.in.: „Kapryśni bogowie Sokratesa. Człowiek i świat wartości w tradycji filozofii zachodniej”, „O Stawaniu się Stoikiem”, „Dawno zapowiedziana nieobecność”.

O książce „Zakazana historia filozofów”:

Rafał pracuje jako Inspektor w tajemniczej Instytucji. Jego zadaniem jest kontrolowanie wybitnych myślicieli i pilnowanie, aby nie narazili świata na niebezpieczeństwo. Jego życie jest pełne rutyny: zlecenie, delegacja, powrót. Wykonuje swoją pracę perfekcyjnie.

W bezwzględny, skuteczny i pozbawiony emocji sposób unieważnia dokonania Talesa z Miletu, Sokratesa, Platona i innych wywrotowców. Do czasu, gdy podczas jednej z podróży spotka Monikę. Perfekcyjne życie Rafała zaczyna się rozpadać.

Co by się stało, gdyby idee, które rodzą się w głowach filozofów, od razu zmieniały coś w świecie fizycznym? I gdyby wszystkie systemy filozoficzne zostały podważone?

Powieść Tomasza Mazura to nie tylko pasjonująca filozoficzna zabawa, ale również trzymająca w napięciu historia miłosna.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...