7 ½ Międzynarodowe Spotkania Performerów MishMash

Fragment grafiki z plakatu Międzynarodowych Spotkań Performerów Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie
Fot. materiały promocyjne PGS

Na kolejne Międzynarodowe Spotkania Performerów Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza w dniach 17-19 stycznia.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „miszmasz”. Do uczestnictwa zaproszeni zostali artyści z różnych nurtów sztuk performatywnych, wykorzystujących szerokie środki przekazu: od tańca, poprzez „action painting”, poezję wizualną po multimedialne środki formalne.

Pierwszego dnia wystąpią prekursorzy nurtu poezji wizualnej: Giovanni Fontanna i Bartolomé Ferrando. Artyści posługujący się rekwizytem i gestem zamiast słowem, potrafiący w ruchu i ekspresji zakodować poezję. Tego samego dnia wystąpi również legenda akcjonizmu rosyjskiego Oleg Kulik.

Drugiego dnia wystąpią artyści młodego pokolenia: Dina Khuseyn i Anatoli Vlassov z Rosji oraz Zora Snake z Kamerunu. To artyści, dla których taniec, choreografia jest podstawowym medium.

Trzeciego dnia zaprezentujemy metateatralną Agrupación Señor Serrano z Barcelony, która przedstawi malowniczy western „A House in Asia”. Filmowy spektakl, w którym rzeczywistość i jej nieskończone kopie mieszają się, rysując bezlitosny, popowy portret dekady po 11 września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...