„Przystanek Praca”: warsztaty z Common Wombat

Młoda dziewczyna siedzi przy laptopie
Fot. Pixabay

Jak z gracza stać się współzałożycielem firmy IT? Na to pytanie odpowiedzą międzyszkolne warsztaty pt.:„Zagrajmy w życie – jak gry mogą sprawić, że nudne zajęcia staną się mniej nudne, a może nawet ciekawe?”. Spotkanie, na które zaprasza Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, odbędzie się 14 lutego.

Warsztaty składać będą się z dwóch części. Pierwsza to opowieść o tym, jak założyć własną firmę w obszarze designu usług informatycznych i realizować swoje pasje życiowe, czyli krótka historia o tym, jak z gracza stać się współzałożycielem firmy IT, wykładowcą uniwersyteckim i autorem narzędzia do motywacji.

Druga część poświęcona będzie tworzeniu gier, gamifikacji/grywalizacji i wykorzystaniu ich w psychologii motywacji i biznesie. W trakcie warsztatu młodzież dowie się więcej o tym, jak gry mogą ułatwić i uprzyjemnić codzienne życie (a nawet naukę) oraz będziecie tworzyć własny prototyp gry.

Warsztaty poprowadzi Stach Borawski – psycholog, nauczyciel akademicki i co-founder firmy IT Common Wombat. Funkcjonuje na styku nauki, biznesu i zabawy. Jest twórcą Kart Akcji Życiowych – autorskiego narzędzia opartego na grywalizacji, które ma pomagać w motywowaniu się i podejmowaniu decyzji. W wolnych chwilach prowadzi gry fabularne RPG.

Zapisy:
odbywają się przez szkolnych  doradców zawodowych i/lub koordynatorów doradca zawodowego w szkołach. 

Organizator:
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Anna Dukowska, Powiatowy Konsultant ds. Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego, e-mail: anna.dukowska@ckusopot.pl.

 

Cykl „Przystanek Praca” to odpowiedź na rosnące potrzeby kształcenia młodzieży w kierunku podejmowania świadomych wyborów edukacyjno-zawodowych. Specjalnie dla uczniów sopockich szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie przygotowało cykl spotkań zawodoznawczych. „Przystanek praca” to możliwość poznania praktyków biznesu, właścicieli firm reprezentujących kluczowe branże w regionie oraz freelancerów z branży kreatywnej i przedstawicieli zawodów niszowych. 

„Przystanek Praca”

  • piątek, 14 lutego 2020 
  • godz. 9.00-13.00
  • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie
  • ul. T. Kościuszki 22-24
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...