Holendrzy odwiedzą Art Inkubator

Zdjęcie (popiersie) artystki Julii Sokolnickiej.
Na zdjęciu Julia Sokolnicka. Fot. materiały prasowe

Kolejni goście Art Inkubatora przyjadą z Holandii. Artyści wizualni Julia Sokolnicka i Wael el Allouche pokażą w Sopocie swoje prace i spotkają się z publicznością.

Holendrzy odwiedzą Sopot w dniach 20-23 lutego br. Artyści przyjadą na zaproszenie Weroniki Morawiec/noks collective oraz Goyki 3 Art Inkubatora. W ramach rezydencji zaprezentują swoje projekty dotyczące ruchów społecznych i rewolucji w duchu non-violent. W Sopocie rezydenci spotkają się z artystką Anną Steller i badaczką Bogną Hall oraz zainteresowanymi mieszkańcami, aby podyskutować o tym, jak oddolne, niepolityczne ruchy społeczne mogą wpływać na stan społeczeństwa i kraju. Spotkanie artystów będzie także wstępem do ich pierwszej wspólnej pracy. Sopot stanie się ich obserwatorium społecznym i źródłem inspiracji. Przyjazd i pobyt Julii Sokolnickiej i Waela Allouche jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu STIMULERINGSFONDS NL.

W programie rezydencji:

- czwartek, 20 lutego 2020 r. / godz. 18 30 / Sopot Centrum/ poziom 1 – otwarcie wystawy Julii Sokolnickiej i Waela el Allouche. Wystawa czynna w piątek 21 lutego do godziny 18.00 oraz w sobotę 22 lutego do godziny 16.00. Wstęp wolny. 

- piątek, 21 lutego 2020 r. / godz. 18.30 / Goyki 3 Art Inkubator, siedziba tymczasowa u. Sobieskiego 26/4 Sopot – spotkanie rezydentów z Anną Steller i Bogną Hall. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności. Wstęp wolny.

noks collective (noks to 0,001 luksa, jednostki natężenia oświetlenia) to kolektyw artystyczno-kuratorsko-producencki, poruszający się w obszarze sztuki mediów i light art. Ich celem jest tworzenie więzi pomiędzy wszystkimi elementami projektów: emocjonalnej interakcji pomiędzy czynnikami ludzkimi i nie-ludzkimi, która tworzy całościowe doświadczenie, pozwalające na otwarcie nowych perspektyw i zmianę w postrzeganiu. Kolektyw działa interdyscyplinarnie, tworząc międzynarodowe kolaboracje pomiędzy instytucjami, galeriami sztuki i artystami różnych dziedzin.  Dzięki jego działaniom powstaje wspólna przestrzeń, w której aktywnie uczestniczyć może zarówno twórca, jak i widz. Członkowie  kolektywu czerpiąc inspirację z codziennego życia chcą mówić o istotnych tematach społeczno-kulturalnych.

Więcej informacji na stronie Art Inkubatora.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...