Sopocka młodzież na medal

Sportowiec trzymający flagę Sopotu. W tle toruńska hala sportowa.
Na zdjęciu Piotr Dobrzański (SKLA). Fot. materiały prasowe.

Reprezentanci Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego bardzo dobrze wypadli na Mistrzostwach Okręgu w Toruniu. 1 i 9 lutego, w trzech kategoriach wiekowych zdobyli w sumie aż 30 medali, zwyciężając przy okazji w wojewódzkiej klasyfikacji medalowej.

Młodzi lekkoatleci z Sopotu bardzo dobrze poradzili sobie we wszystkich startach na mistrzostwach w Toruniu. W Mistrzostwach Okręgu Młodzików (U16), 1 lutego br., wywalczyli 13 medali. Złote zdobyli: Kamil Pietrzak (600 m), Monika Urban (1000 m), Natalia Lewandowska (skok o tyczce), Agata Krzemieniewska (pchnięcie kulą), Paweł Karaszewski (skok o tyczce). Po srebro sięgnęli: Mikołaj Fijałkowski (1000 m), Antek Kubacki (600 m), Dominika Janicka (600 m) i Przemek Pleszczyński (skok w dal). Medale brązowe przywieźli: Antoni Chojnowski (300 m), Jared Visser (pchnięcie kulą i skok wzwyż), Wiktoria Maciejewska (skok o tyczce).

Mistrzostwa Okręgu U18 i U20 w Hali Arena Toruń przyniosły nam aż 17 krążków, w tym 8 z najcenniejszego kruszcu, co pozwoliło na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej w województwie pomorskim. Złote medale wywalczyli: Jakub Szymański (60 mppł – najlepszy wynik w kraju), Zuzanna Rożeńska (60 mppł), Monika Pietroń (200m), Alicja Stój (600 m – najlepszy wynik w kraju), Zuzia Rożeńska (skok wzwyż), Hania Cieślińska (600m), Filip Lewandowski (600 m), Blanka Zapora (400 m). Srebrni medaliści: Weronika Zmarzła (60 m i 200 m), Ola Jachorek (400 m), Weronika Oryl (1000 m). Brązowe medale zdobyli: Julianna Makara (300 m), Monika Pietroń (60 m), Kamil Kulik (1000 m), Róża Tucka (200 m), Dominika Browarczyk (60 mppł).

Dodatkowo, w Mistrzostwach Okręgu U18 i U20 w Toruniu, 9 lutego, rekord Polski na 1 milę ustanowił reprezentujący SKLA Piotr Dobrzański.

Kolejnym wyzwaniem dla sopockich lekkoatletów będzie start w mistrzostwach Polski. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.