Skoczny weekend na Hipodromie

Jeździec na koniu podnosi w górę puchar. Obok stoją kobieta i mężczyzna.
Na zdjęciu: Paweł Spisak podczas dekoracji po Mistrzostwach Polski w WKKW na Hipodromie w 2019 r. Fot. Aleksandra Ziętak.

Ponad 200 koni i jeźdźców wystartuje podczas trzydniowych zawodów w skokach przez przeszkody, które rozegrane zostaną na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu w dniach 14-16 lutego.

Hipodrom przyzwyczaił nas do tego, że zawody odbywają się tutaj regularnie raz lub dwa razy w miesiącu. Zawodnicy i widzowie mają do wyboru cykl JumpOFF, zawody dla dzieci i młodzieży oraz mistrzostwa województwa. Te ostatnie rozpoczną się w piątek, 14 lutego. Na parkurze będzie można podziwiać przejazdy ponad dwustu koni i tyluż jeźdźców.

Nie lada gratką dla miłośników jeździectwa będą utytułowani sportowcy, znani z największych imprez jeździeckich, którzy w ten weekend pojawią się w Sopocie. Wystartuje między innymi Paweł Spisak, zawodnik dwóch dyscyplin – skoków oraz Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski, olimpijczyk, który reprezentował Polskę na igrzyskach w Atenach, Pekinie, Londynie i w Rio De Janeiro.

Przed sopocką publicznością weekend wielkich sportowych emocji. A dodatkową atrakcją będą stoiska z biżuterią i gadżetami, nie tylko jeździeckimi, oraz food trucki ze specjalnym menu. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Zawody odbędą się w dniach 14-16 lutego 2020 r., w godz. 8.00-17.00. Finały w niedzielę.
Hala Pomarańczowa, Hipodrom Sopot (wejście od ul. Łokietka).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...