Chcesz być ekoodpowiedzialny? Przyjdź na spotkania!

mieszkańcy podczas prezentacji w Sopotece
Spotkanie z mieszkańcami w Sopotece. Fot. UMS

AKTUALIZACJA: Spotkanie w Dworku Sierakowskich zaplanowane na 16.03 oraz w Dwóch Zmianach zaplanowane na 26.03 są ODWOŁANE!

Zapraszamy mieszkańców na spotkania edukacyjne w ramach projektu Sopot naturalnie, na których opowiemy, jak żyć bardziej eko. Porozmawiać o tym będzie można w dwa marcowe poniedziałki, o godz. 17.00: 2 marca w Bibliotece „Koc i książka”, Sopot, ul. Kazimierza Wielkiego 14 oraz 16 marca w Dworku Sierakowskich, Sopot, ul. Czyżewskiego 12.

Podczas spotkania opowiemy o kampanii edukacyjnej Sopot naturalnie. Będziemy zachęcać do zmiany nawyków dotyczących produkcji odpadów, w szczególności plastikowych, lepszej segregacji śmieci, picia zdrowej sopockiej kranówki, ograniczenia marnowania żywności. Podpowiemy, jak zrobić pierwsze kroki, aby być bardziej ekoodpowiedzialnymi.

Gośćmi będą przedstawiciele Aqua Sopot, którzy opowiedzą o jakości sopockiej wody.

Uczestnicy spotkań otrzymają zestawy startowe Sopot naturalnie (wielorazowe torby na zakupy, woreczki na warzywa i owoce, bidony na wodę oraz poradniki). Wstęp jest wolny.

Zachęcamy do polubienia FB Sopot naturalnie, gdzie publikujemy informacje dotyczące zagrożeń dla planety i ludzi oraz dobre praktyki dotyczące ekoodpowiedzialnego życia.

Pierwsze kroki jak być ekoodpowiedzialnym poznają również studenci sopockiego Uniwersytetu III Wieku podczas prezentacji specjalnie im dedykowanej oraz członkowie Sopockiej Organizacji turystycznej na comiesięcznym spotkaniu branży sopockiej.

Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie z prezydentem Jackiem Karnowskim, inaugurujące projekt Sopot naturalnie dla przedsiębiorców. Spotkanie odbędzie się 26 marca o godz. 18.00 w klubokawiarni "Dwie Zmiany" na ul. Bohaterów Monte Cassino 31.

Zaprezentujemy działania dla właścicieli i pracowników firm, jakie można wprowadzać, by świadomie troszczyć się o dobro planety. Ważne są małe zmiany, jak np. ograniczenie drukowania lub drukowanie dwustronne, staranna segregacja śmieci czy ograniczenie plastiku w firmowej stołówce. Ale całościowo przyniosą one ogromny efekt.

Ambasadorem projektu Sopot naturalnie dla przedsiębiorców jest firma STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi.

Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzanie uczestnictwa w spotkaniu dla przedsiębiorców na adres mailowy: naturalnie@sopot.pl


Stoisko Sopot naturalnie pojawi się również podczas Aktywnej Niedzieli na ERGO ARENIE 15 marca (w niedzielę) w godz. 10.00-16.00. Ta edycja wydarzenia skierowana będzie głownie do pań – Aktywnych Kobiet. Nasze stoisko znajdziecie w strefie eko/food  na sali treningowej. Zapraszamy – wstęp jest wolny!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...