Bezpłatne porady dla ofiar przestępstw

Figurka, książki i globus na stole
Fot. Pixabay

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywa się w całej Polsce  od 21 do 28 lutego. To coroczna akcja, której celem jest udzielanie bezpłatnych porad prawnych i pomocy tym wszystkim, którzy są ofiarami przestępstw. Prokuratura Rejonowa w Sopocie zaprasza osoby zainteresowane do swojej siedziby przy ul. Artura Grottgera 3-5, w dniach 21-28 lutego, w godz. 8.30-15.30, pokój nr 2.08 (II piętro).

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz poinformowanie o instytucjach mogących udzielić im pomocy. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Jak co roku do akcji tej przyłącza się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. Od poniedziałku 24 lutego do piątku 28 lutego, psycholog i prawnik z Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot dyżurować będą w sopockiej Prokuraturze udzielając bezpłatnych porad. Osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, niezależnie od wieku, wykształcenia czy sytuacji materialnej, w ciągu roku mogą otrzymać bezpłatne wsparcie w sopockim PIK-u, od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 19.00, tel. 58 550 14 14.

Z kolei przez cały rok osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą korzystać ze wsparcia świadczonego przez podmioty oferujące pomoc materialną i niematerialną finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości. Ich pełna i na bieżąco aktualizowana lista jest dostępna na stronie Funduszu sprawiedliwości

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...