Sopocka Wiosna na 5 – BIEG PRZEŁOŻONY

Młodzi biegacze biegną przez las.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

 

 

Uwaga! W związku z zagrożeniem koronawirusem bieg Sopocka Wiosna na 5 nie odbędzie się 21 marca. Bieg został przełożony na inny termin, o którym będziemy informować, jak tylko zostanie on ustalony.

 

Sopocka Wiosna na 5 wystartuje w sobotę, 21 marca, w południe. Bieg upamiętni Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014, które odbyły się w hali ERGO ARENA.

W sportowej rywalizacji wzięło wówczas udział 600 zawodniczek i zawodników ze 138 krajów. Podczas zawodów padł 1 rekord świata, 13 najlepszych wyników świata oraz 51 rekordów krajowych. „To były wyjątkowe mistrzostwa w wyjątkowym mieście” – powiedział Nick Davis, szef komunikacji IAAF, Międzynarodowej Federacji Lekkoatletyki. Z okazji szóstej rocznicy tego wielkiego sportowego wydarzenia MOSiR zaprasza na „Sopocką Wiosnę na 5”, bieg ulicami Sopotu na dystansie 5 km.

Oprócz biegu głównego odbędą się również biegi malucha oraz młodzieżowe. Organizatorzy zaplanowali starty w aż 24 kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników otrzyma m.in. pamiątkowy medal, a najlepsi nagrody. „Sopocka Wiosna na 5” rozpocznie się w sobotę, 21 marca, o godz. 12.00. Start spod tunelu przy ul. Bohaterów Monte Cassino, meta przy ERGO ARENIE. Bieg dzieci i młodzieży na placu Kuracyjnym, na dystansach od 200 do 600 m, wystartuje o godz. 10.30.

Informacje i zapisy na biegi na stronie sopockiego MOSiR-u www.elektronicznezapisy.pl

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...