Rozpoznaj się na starych zdjęciach z Sopotu

Czarno-biała fotografia z lat 60. Dwie młode dziewczyny tańczą
Fot. Krzysztof Stryjecki, materiały prasowe teatru BOTO

Teatr BOTO zaprasza 28 lutego na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Stryjeckiego, który dokumentował muzyczne i imprezowe życie Sopotu w latach 60. Wyboru zdjęć dokonał syn Krzysztofa Stryjeckiego, Sebastian Stryjecki.

– Mój ojciec był fotografem amatorem. Mieszkał w Sopocie. Razem z braćmi – Markiem i Grzegorzem, posiadali jak na tamte czasy profesjonalną ciemnię i zajmowali się robieniem i wywoływaniem zdjęć – mówi Sebastian Stryjecki. – Ojciec skupiał się na fotografowaniu Sopotu z akcentem na jego rozrywkową stronę. Fotografował sopockie prywatki, koncerty, a także pierwszy na wybrzeżu prawdziwy klub muzyczny Non Stop. Działalność Non Stopu rozpoczęła się z inicjatywy Franciszka Walickiego.

Na zdjęciach będzie można zobaczyć koncerty, zabawy, tańce. Fundacja Teatru BOTO zaprasza wszystkich, którzy bawili się w latach 60. w Sopocie do rozpoznania się na zdjęciach i snucie opowieści z tamtych lat. Z tej okazji organizatorzy postarają się odtworzyć klimat tamtych zabaw. Będzie bigbit, będzie rock'n'roll, będą szalone lata 60.Teatr BOTO

ul. Bohaterów Monte Cassino 54 b, Sopot

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...