Koronawirus – komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Dziecięce dłonie z lekarzem w tle
Fot. Pixabay

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sopocie w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną informuje, że najnowsze informacje związane z koronawirusem SARS-CoV-2 znajdują się na stronach:

Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Bieżące dane dostępne są również na: Facebooku Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Sopocie.

Ponadto w przypadku pytań osób, które podejrzewają, że zakaziły się wirusem SARS-CoV-2 i mają objawy chorobowe, należy informować o konieczności kontaktowania się z nr 112 i powiadomienia przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie nr tel. 58 551 26 22 lub 58 551 06 35 lub nr kom. 663 399 599.

 

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego

Informacja dla osób powracających z Chin, z północnych Włoch, Korei Południowej

oraz innych krajów dotkniętych epidemią spowodowaną nowym koronawirusem SARS-CoV-2

W ostatnich kilku tygodniach w Chinach, we Włoszech, Korei Południowej oraz innych krajach (aktualna lista krajów dostępna na stronach: www.who.int, www.ecdc.europa.eu, www.gis.gov.pl) wystąpiły zachorowania z objawami: gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem.

Jeśli byłeś w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni, w przypadku zaobserwowania u siebie ww. objawów bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Wszelkie informacje dla podróżujących dostępne są pod adresem gov.pl/koronawirus oraz na stronie www.gis.gov.pl

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...