Sezon halowy na Hipodromie do końca marca

Jeździec na koniu skacze przez przeszkodę
Fot. Aleksandra Ziętak

Przed nami trzy duże imprezy halowe, po których nastąpi inauguracja sezonu otwartego i wielkie imprezy, rozgrywane na świeżym powietrzu.

W weekend 29 lutego i 1 marca odbędzie się przedostatnia już odsłona cyklu zawodów JumpOFF Hipodrom. To dobrze znana sopockiej publiczności impreza, w której biorą udział jeźdźcy z całej Polski. Już od października, w ramach kolejnych zawodów JumpOFF, zbierali punkty w klasyfikacji generalnej, a w finale za zgromadzone punkty odbiorą atrakcyjne nagrody finansowe. Zawody cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zawodników i należą do jednych z najliczniej obsadzonych na Hipodromie. Konkursy zazwyczaj trwają od wczesnego rana do bardzo późnych godzin wieczornych, a widzowie mogą w ciągu jednego weekendu podziwiać starty prawie 300 koni. Finały tegorocznego cyklu JumpOFF Hipodrom odbędą się w dniach 20-22 marca.

Kolejnym stałym elementem przedwiośnia na Hipodromie są ogólnopolskie halowe zawody dzieci i młodzieży. To także skoki przez przeszkody, ale dla najmłodszych jeźdźców. Co roku do Sopotu na tę imprezę przyjeżdża czołówka młodych polskich jeźdźców i amazonek, zaś organizatorzy dbają o wysoki poziom sportowy rozgrywanych konkursów.

Hipodrom Sopot zaprasza w lutym i w marcu na Halę Pomarańczową. Wstęp na zawody jest bezpłatny, a na widzów czekają dodatkowe atrakcje: stoiska ze sprzętem jeździeckim i nie tylko, food trucki i restauracja.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...