KWIDO – poszukujemy seniorów do grupy testowej

Fot. Fotobank.PL/UMS

Rusza nabór do pierwszej grupy testowej, której zadaniem będzie dostosowanie do potrzeb osób starszych platformy KWIDO, czyli nowoczesnego systemu teleopieki. Od piątku, 28 lutego, sopoccy seniorzy zainteresowani udziałem w pilotażu mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

Gmina Miasta Sopotu realizuje projekt zaawansowanej teleopieki z elementami telemedycyny pn. „Adaptacja platformy KWIDO celem opracowania nowego sposobu świadczenia usług publicznych opieki nad osobami starszymi i osłabionymi chorobami”.

Grupa testowa otrzymają specjalne tablety, które oprócz całej gamy stymulujących zadań logicznych dostosowanych do możliwości osoby starszej, będą umożliwiały także np. wyłapanie pierwszych zmian chorobowych oraz wezwanie pomocy w sytuacjach awaryjnych.

Seniorzy korzystać będą z nowoczesnych tabletów wraz z opaskami do monitorowania stanu zdrowia i aktywności fizycznej. Zaletą systemu jest możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzem lub opiekunem dzięki rozmowo wideo „na żywo”. Specjaliści w razie zaobserwowania u uczestnika np. pierwszych objawów demencji, będą mogli od razu zareagować i pomóc seniorowi.

Kto się może zgłosić?

Do pierwszej grupy testowej poszukujemy 30 osób, zapraszamy aktywnych seniorów, w wieku 60+. Pierwszeństwo będą miały osoby, które mieszkają same. Korzystanie z systemu będzie wymagać od seniora codziennej aktywności.

Gdzie się zgłaszać?

Zainteresowane osoby zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Warunkiem uczestnictwa w procedurze rekrutacyjnej jest poprawne wypełnienie i dostarczenie do MOPS Formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami (do pobrania pod tekstem). Dokumenty zgłoszeniowe można składać osobiście lub wysłać pocztą tradycyjną. Pracownicy MOPS w razie potrzeby pomogą wypełnić dokumenty.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie
ul. Kolejowa 14
81-835 Sopot

  • pokój nr 0-7 (parter)
  • od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00

lub w Dziale Pracy Socjalnej, al. Niepodległości 759 a

  • pokój nr 0-2 (parter)
  • poniedziałek od godz. 13.00 do 15.00
  • od wtorku do piątku w godz. 8.00 do 10.00 oraz od 14.00 do 15.00

Osoba do kontaktu: Ewa Bartkowiak, e-mail: e.bartkowiak@moppsopot.pl

Dokumenty zgłoszeniowe można składać również pocztą tradycyjną. 

Do kiedy trwa rekrutacja?

Na zgłoszenia czekamy do 11 marca. Uwaga! Liczy się data wpływu poprawnie wypełnionych dokumentów do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a nie data wysłania bądź wypełnienia formularza.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...