Sowie opowieści w Sopotece

Podloty puszczyka
Podloty puszczyka w Sopocie. Fot. Katarzyna Iwan-Malawska

Bezpłatny warsztat ornitologiczny, połączony z rysowaniem sów, to doskonała propozycja na ciekawe rodzinne spędzenie soboty. Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie, Stowarzyszenie Ochrony Sów i Sopoteka zapraszają 7 marca, w godz. 11.00-13.30.

Spotkanie jest bezpłatne, organizatorzy zapewniają wszystkie materiały plastyczne. Czekają na mieszkańców Sopotu, w tym rodziny z dziećmi od lat 12. Konieczne zapisy mailowe: ewelina.kurach@sowy.sos.pl. Trzeba podać liczbę osób i nr tel., w przypadku udziału dzieci – ich wiek. 

Spotkanie poprowadzi Ewelina Kurach, ornitolog – sowiarz, edukator przyrodniczy, a cześć plastyczną Michał Skakuj, ornitolog, ilustrator przyrodniczy (ilustrował m.in. książki Adama Wajraka i Dariusza Szlachetko).
Organizatorzy przybliżą tajemnicze sowy i ich przystosowanie do życia, również w mieście. Opowiedzą medialną historię sopockich podlotów puszczyka oraz o tym, dlaczego nie wolno zabierać napotkanych młodych sów. Pod okiem rysownika każdy narysuje puszczyki. Będzie okazja przybić sobie pamiątkowe stemple z sowami.

Przy okazji spotkania zbierane będą recyklingowe włóczki, stare koszulki bawełniane, wełna na kolejne warsztaty – z tego ośrodek Ostoja udzierga gniazda dla młodych wiewiórek, jeży i ptaków. Można przynieść też maskotki z realistycznym wizerunkiem zwierząt żyjących w mieście, które wykorzystane będą przy edukacji w projekcie. Będzie też okazja wesprzeć Ostoję i ratowane przez nich zwierzęta drobnym datkiem.

Spotkanie odbędzie się w ramach II edycji projektu edukacyjnego pn. „W trosce o dzikość – pomagaj z głową!”, dofinansowanego przez Gminę Miasta Sopotu.

 

Plakat autorstwa Michała Skakuja 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...