Młodzi jeźdźcy z całej Polski w Sopocie

Ceremonia dekoracji młodego jeźdźca. Zwycięzca siedzi na koniu, z obu stron stoją osoby.
Fot. Aleksandra Ziętak

Na Hipodromie dobiega końca sezon halowy. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego kończącego się sezonu są zawody w skokach dla dzieci i młodzieży. Młodzi zawodnicy z całej Polski zmierzą się na Hipodromie w weekend 6-8 marca.

Zawody w skokach dla dzieci i młodzieży rozgrywane są w Sopocie kilka razy w roku, co daje najmłodszym jeźdźcom możliwość treningu, sprawdzenia się i zdrowej, sportowej rywalizacji. 

Młodzi i tym razem nie zawiedli. W weekend, w dniach 6-8 marca, na Hipodromie wystartuje ponad 200 koni. Jeźdźcy mają do wyboru konkursy o różnych stopniach trudności, różnej wysokości przeszkód. Przewidziano konkursy dla dużych koni i dla kuców.

Miłośnicy koni i kibice skoków będą mieli na co popatrzeć. Łącznie podczas trzech dni na sopockim Hipodromie rozegrane zostaną 52 konkursy. Oprócz zawodów rangi ogólnopolskiej odbędą się również konkursy regionalne. Finały we wszystkich klasach rozpoczną się w niedzielę, 8 marca, o 8.00.

Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży odbędą się na Hali Pomarańczowej w godz. 8.00 – 20.00. Wstęp wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...