Loteria z nagrodami za PIT w Sopocie przedłużona do 3 czerwca

Fot. Fotobank.PL/UMS

W związku z przedłużeniem terminu składania zeznań rocznych do 31 maja, Sopot przedłuża również czas, kiedy można zgłosić się do loterii „Nagrody za PIT w Sopocie”. Na zgłoszenia za pomocą strony www.pitwsopocie.pl czekamy do 3 czerwca 2020 r.

Zachęcamy wszystkich mieszkających w Sopocie do opłacenia swoich podatków właśnie tutaj. Połowa kwoty z każdego podatku PIT zasila budżet miasta i przeznaczona jest na projekty podnoszące jakość życia w mieście. W 2019 r. była to kwota 105 569 847 zł.

– Ostatnie tygodnie pokazały, jak ważne jest teraz płacenie podatków w miejscu, w którym się żyje, mieszka, pracuje czy uczy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Właśnie dzięki tym funduszom możemy wspierać medyków i inne służby, osoby potrzebujące czy sopockich przedsiębiorców w tej trudnej sytuacji. Czyli pieniądze z podatku PIT pracują dla wspólnego dobra miasta i sopocian – dodaje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

W loterii „Nagrody za PIT w Sopocie” może wziąć udział każda osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat, mieszka na terenie Gminy Miasta Sopotu i w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2020 r. złoży deklarację podatkową PIT za 2019 rok, w której wskaże Gminę Miasta Sopotu jako swoje miejsce zamieszkania. Musi także zgłosić się do loterii w okresie przyjmowania zgłoszeń.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią zmieni się także sposób przeprowadzenia loterii. Nie odbędzie się ona, jak planowano wcześniej, w Sopocie w muszli koncertowej na molo, ale zostanie przeprowadzona w siedzibie Organizatora – firmie Gratifica Sp. z o.o. Sp. k., w obecności Komisji nadzoru. Losowanie będzie można obejrzeć 8 czerwca o godz. 12.00 w transmisji na żywo na stronach internetowych: Miasto Sopot na Facebooku oraz Sopot.pl.

Ostateczna lista laureatów i laureatów rezerwowych zostanie opublikowana do 23 czerwca 2020 r. na stronie internetowej Loterii Pit w Sopocie. Laureaci otrzymają nagrody przesyłką kurierską.

A na szczęśliwców, którzy rozliczą swój PIT w Sopocie i zgłoszą się do udziału w loterii, czekają bardzo atrakcyjne nagrody:

  • nagroda główna – jeden voucher wycieczkowy lub pakiet voucherów wycieczkowych do wybranego przez laureata biura podróży mającego siedzibę na terenie Polski, o wartości 16 tys. zł brutto,
  • nagrody I stopnia – trzy rowery elektryczne Unibike Optima,
  • nagrody II stopnia – trzy smartfony iPhone 11 64GB,
  • nagrody III stopnia – dziesięć czytników e-book Amazon Kindle Paperwhite.

Należny podatek dochodowy od osób fizycznych od wygranej pokrywa organizator loterii – Gratifica Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Łodzi (94-234 Łódź) przy ul. Podchorążych 43. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej loterii: pitwsopocie.pl.

Udział w loterii można zgłaszać od 1 kwietnia do 3 czerwca 2020 r. przez rejestrację swojego zgłoszenia na stronie internetowej Pit w Sopocie, za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Nagradzanie za rozliczenie PIT w Sopocie rozpoczęliśmy w 2019 r. Do pierwszej edycji zgłosiło się 1147 osób.

 

 

Korzystasz z usługi Twój e-PIT? Sprawdź, czy Twoje podatki trafią do Sopotu

Podatnicy mogą zweryfikować swoje rozliczenie przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową na specjalnej stronie internetowej www.podatki.gov.pl. Należy zalogować się do usługi Twój e-PIT: podając swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2019) albo używając profilu zaufanego.

Zanim zaakceptujemy zeznanie przygotowane przez skarbówkę, sprawdźmy, czy na pewno nasze podatki trafią do Sopotu. Ważny jest bowiem faktyczny adres zamieszkania (a nie meldunek) i wybór urzędu skarbowego w Sopocie. Aktualny adres zamieszkania można wpisać w odpowiednie okienko w rozwijanej zakładce „edytuj pozostałe dane”. 

 

 

Chcesz się dowiedzieć, jak Twoje podatki przyczyniają się do rozwoju Sopotu?
Zobacz: Na co idą moje pieniądze

Czy wiesz, ile pieniędzy przeznaczane jest na funkcjonowanie lokalnej szkoły czy na oświetlenie Twojej ulicy? Możesz to sprawdzić na stronie Na co idą moje pieniądze, na której prezentowane są budżety miast i gmin, także Sopotu (należy wybrać miasto z listy prezentowanych).

W prezentacjach pokazane są  dochody ogółem, wydatki ogółem, planowane zadania inwestycyjne oraz Prognoza PIT, z której można się dowiedzieć o ile zwiększyłyby się wpływy do budżetu, gdyby podatek dochodowy został odprowadzony przez wszystkich mieszkańców.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...