Sopockie szkoły i przedszkola zamknięte

Budynek II LO w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od jutra, 12 marca sopockie szkoły, przedszkola i żłobka zawieszają działalność. Przez dwa najbliższe dni (12 i 13 marca) prowadzone będą zajęcia opiekuńcze w małych grupach lub na świeżym powietrzu, a od poniedziałku 16 marca do 25 marca wszystkie placówki będą zamknięte.  

Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Zrobimy wszystko co możliwe, aby ograniczyć ryzyko zarażenia się wirusem – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. - Przygotowując plan działań zakładaliśmy również taki scenariusz. Teraz stało się to faktem. Wczoraj na spotkaniu z dyrektorami placówek oświatowych analizowaliśmy możliwość prowadzenia zajęć poprzez wykorzystanie e-dziennika w przypadku szkół podstawowych czy też e-learningowej platformy edukacyjnej, szczególnie jeśli chodzi o maturzystów. Z całą pewnością taka sytuacja jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę, że wielu rodziców będzie musiało zostać ze swoimi dziećmi w domu,  stąd na pewno postaramy się umożliwić im pracę zdalną, zwłaszcza tym, których dzieci są uczniami szkół podstawowych, a które ukończyły już 8. rok życia.

W nawiązaniu do wczorajszego spotkania z dyrektorami placówek oświatowych dziś trafiły do nich szczegółowe informacje i rekomendacje jak należy postępować w tym szczególnym czasie.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...