Stanowisko prezydenta Sopotu w sprawie zamknięcia lokali rozrywkowych w Sopocie

Prezydent Jacek Karnowski
Fot. Fotobank.PL/UMS

W związku ze zbliżającym się weekendem prezydent Sopotu Jacek Karnowski szczególnie prosi o ograniczenie udziału w imprezach, spotkaniach towarzyskich w klubach i dyskotekach. 

Jednocześnie zwrócił się do wojewody pomorskiego o zamknięcie lokali rozrywkowych oraz AquaParku w Sopocie. W miejscach tych gromadzą się ludzie w różnym wieku, często jest to powyżej 100 osób, co może powodować duże zagrożenie. Jednocześnie prezydent apeluje o rozważenie rezygnacji z udziału w mszach świętych.

– Wiem, jak ważne jest uczestnictwo w mszach świętych dla nas wszystkich, zwłaszcza dla ludzi starszych – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Pamiętajmy, że seniorzy są najbardziej narażeni. Namawiajmy ich, aby pozostali w domach, wysłuchali mszy świętej w radio czy obejrzeli w telewizji. 

Prezydent Sopotu apeluje o solidarne działania w tym trudnym czasie.

– To jest dla nas test obywatelskiej odpowiedzialności i solidarności. Zdajmy go pozytywnie – dodaje Jacek Karnowski.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...