Seniorzy zrobią zakupy na telefon

Na pierwszym planie wózek sklepowy, na drugim lady z produktami spożywczymi. Napisy
Fot. materiały UMS

Przyłączając się do apelu „Seniorze, zostań w domu”, w trosce o osoby starsze, najbardziej narażone na skutki ewentualnego zarażenia się koronawirusem, sopocki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje zamówienia na zakupy z dowozem do domu dla starszych samotnych osób.

Wsparcie w zakupie przez telefon niezbędnych artykułów spożywczych oraz higienicznych zadeklarowała sopocka firma Delikatesy Mrozińscy. Samotne osoby starsze lub chore mogą zgłosić taką potrzebę telefonicznie do sopockiego MOPS-u, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, tel. 58 551 17 10.

Po ustaleniu listy niezbędnych zakupów, produkty zostaną dostarczone bezpośrednio do domu wraz z paragonem. Na miejscu będzie możliwość uregulowania płatności przy użyciu przenośnego terminalu lub gotówką. Seniorzy, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej, objęci zostaną wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Osoby, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów czy dostarczeniu leków mogą również liczyć na wsparcie wolontariuszy. Niezależnie od tego zachęcamy do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Zajrzyjmy do samotnego sąsiada i spytajmy czy potrzebuje pomocy.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...