Sopocka edukacja w czasie pandemii koronawirusa

Uczennica sziedzi przy laptopie, za nią szkolna tablica z wzorami
Fot. Pixabay

Za pośrednictwem dziennika elektronicznego, platform edukacyjnych, komunikatorów typu Messenger, WhatsApp, Skype czy LearningApps i Youtube sopoccy nauczyciele w ramach zdalnego nauczania przesyłali do uczniów materiały, tematy, ćwiczenia dotyczące realizacji podstawy programowej dla danych klas.

Z informacji uzyskanych przez Wydział Oświaty z poszczególnych szkół wynika, że z tej formy kształcenia w minionym tygodniu skorzystało i brało udział w zajęciach online 96 proc. uczniów. Wszyscy nauczyciele aktywnie wspomagali dzieci i młodzież.

W przyszłym tygodniu nauczyciele będą kontynuować prowadzenie zajęć za pośrednictwem nowych mediów.

 – Sopoccy nauczyciele i pedagodzy w sposób niezwykle odpowiedzialny zareagowali na trudną sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Pracują z uczniami, utrwalają materiał, są do pełnej dyspozycji. Nie wiemy jak długo ta sytuacja potrwa, dlatego tak ważne jest, by mądrze wykorzystać ten czas, by uczniowie jak najmniej stracili na tym. Staramy się stworzyć takie rozwiązania techniczne, by nauka mogła być kontynuowana w warunkach domowych, by uczniowie nabywali nowe umiejętności, zdobywali wiedzę. O szczegółach będziemy informować na bieżąco – dodaje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...