Art Inkubator w sieci

Plakat Goyki 3 Art Inkubator, ciepłe kolory, prostokąty.
Fot. materiały Art Inkubatora

W czasie kiedy nie mamy możliwości bezpośredniego kontaktu, a kultura ze swoimi działaniami przeniosła się do sieci, sopocki Art Inkubator przygotował specjalne cykle spotkań ze sztuką oraz poradami dla twórców. Wszystko dostępne on-line, o dowolnej porze, na stronie Art Inkubatora Goyki3.

Częścią projektu jest uruchomiony już blog Kierunek Goyki 3 Art Inkubator, na którym prezentowane będą działania, które zostaną wdrożone w przyszłości. Będą to m.in. prezentacje różnych modeli funkcjonowania programów rezydencyjnych dla artystów, ze wskazaniem najbardziej sensownych, sprawdzonych rozwiązań.

Anna Królikiewicz, uznana artystka, profesorka ASP, sopocianka w osobistym cyklu „Podano do stołu", w każdy wtorek, spotka się z Państwem poprzez słowo, zdjęcia. Na stronie publikowane będą eseje artystki z książki „Międzyjęzyk", wzbogacone o nowe treści, wynikające z tych osobliwych, pełnych napięcia czasów. Będą to teksty nie tylko do poczytania, ale także do przemyślenia. Być może staną się również inspiracją do gotowania.

W cyklu Chwila z kulturą" na stronie będą publikowane m.in. teksty krytyczne, komentujące obecną rzeczywistość z perspektywy artystów, i tego jak odnajdują się w świecie izolacji, pandemii. W każdy poniedziałek pojawią się także „Lekcje rysunku zakaźnego z Maćkiem Salamonem", podczas których dowiemy się jak narysować kobietę w ciąży, czy jedzące dziecko, ale także czym i na czym najlepiej rysować. Znajdzie się też miejsce na wiele innych przydatnych informacji dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z rysunkiem, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Wkrótce na stronie Goyki 3 Art Inkubator pojawią się także zebrane w kompendium niezbędnej wiedzy informacje dotyczące prawa autorskiego, porady prawne dla artystów.

Uczestnicy wykładów z cyklu Matematyczny wszechświat", mimo że nie mogą wziąć udziału w zaplanowanych spotkaniach, będą mieli okazję do zapoznania się z artykułami gości-wykładowców, napisanych specjalnie na zamówienie Art Inkubatora.

Zachęcamy do śledzenia strony Internetowej Art Inkubatora.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...