Teatr na Plaży. Do zobaczenia w sieci

Kolorowa scena teatralna, kilkoro dzieci gra w przedstawieniu.
Przedstawienie Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. Fot. Fotobank.PL/UMS

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przypadającego na 27 marca, sopocki Teatr na Plaży przygotował ciekawe wydarzenia, które będzie można zobaczyć wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Wśród propozycji są m.in. premierowa wersja spektaklu „Kocham Bałtyk" i przedstawienie teatru Baabus Musicalis.

Program z okazji Światowego Dnia Teatru zapowiadada się w Teatrze na Plaży bardzo ciekawie. Poniżej to wszystko co będzie można zobaczyć za pośrednictwem Inernetu. Na końcu przydatne linki.

O godzinie 11.00 rozpoczną się zajęcia taneczno - ruchowe dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz rodziców, które poprowadzi Kalina Porazińska.

O godzinie 13.00 spektakl „Ryba w koronie" pokaże ze swojego archiwum Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis. Przedstawienie opowiada historię rodzinnej wyprawy do Mikołajek. Kraina jezior zachwyca rodzeństwo Izę i Marka. Gdy wypływają łodzią na jezioro, dowiadują się, że skrywa ono wielką tajemnicę…

„Konteksty” to etiuda w wykonaniu Joanny M. Czajkowskiej. Będzie ją można obejrzeć o 15.00.

O godzinie 17.00 Jacenty Krawczyk wykona parateatralną miniaturę „Mnie tam nie było...". Przypadkowy podróżny pojawia się nagle w tajemniczym kinie dla jednego widza... Seans okazuje się surrealistyczną podróżą w głąb duszy...

„Kocham Bałtykto premierowa specjalna wersja online spektaklu w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej Frankiewicz, aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Przedstawienie powstało na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike. Autorka napisała go podczas swojego pobytu w Sopocie na festiwalu Literacki Sopot. Spektakl będzie transmitowany wprost z warszawskiego balkonu Agnieszki na Facebook sopockiego Teatru na Plaży. Początek o godzinie 19.00.

Ta specjalna wersja powstała z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2020 i będzie dostępna w Internecie tylko przez tydzień. Znajdziemy ją na kanałach Teatru na Plaży na Facebooku i Youtubie.

Twórcy spektaklu:

tekst: Zośka Papużanka
reżyseria: Agnieszka Przepiórska Frankiewicz
współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna
scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
choreografia: Arkadiusz Buszko
obsada: Agnieszka Przepiórska

produkcja specjalnej wersji online
kamera/dźwięk/światło: Sebastian Frankiewicz
postprodukcja/efekty specjalne: Michał Grubman
koordynacja produkcji: Ewelina Wołejko

Wszystkie wydarzenia i spektakle będą do zobaczenia na profilu facebookowym Teatr na Plaży, a także na kanale Youtube
Teatr na Plaży

Spektakl będzie dostępny tylko przez tydzień do 3 kwietnia 2020 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...